Jak založit RPG hru

Na přání Xedrica.

Jak správně založit hru přes webové stránky?
Záludná otázka.
Založení hry je věc vkusu a zvyku. RPG založené na knihách BB či na chatem stačí obyčejný blog. U těch nebývá náročnost založení velká. Pro web už je třeba podstatně větších znalostí – se všemi vám bohužel neporadíme, neboť jak si jistě všímáte, Hry na hrdiny se v zájmu vlastního pohodlí taktéž usídlily na blogu.

Ať už blog nebo web, pro všechny RPG je neodmyslitelným základem především promyšlenost, proveditelnost a přehlednost. Pokud víte, že bude hrát úzký kruh přátel dejme tomu do šesti lidí, je možná zbytečnost zakládat web. Zahlcení internetu uživateli, kteří si založí fórum nebo jiný náročnější systém a pak nevědí, co si s ním počít, nebo by jim po zkušební lhůtě (asideset týdnů) zjevně bohatě postačil blog – to není vůbec dobré. Dnes je internet přátelský a umožňuje založit cokoli a téměř komukoli.

Prvním krokem je samozřejmě výběr, kam svou hru umístíte. Hostitel by měl být spolehlivý. Dostupnost měří hned několik webů, proto si před založením projděte některé z nich (kyblsoft). Nejděte do případu, kde je dostupnost nízká, více než hru budete jinak řešit technickou podporu. Dále se rozhlédněte, jak vypadá reklama na takových stránkách. Příliš velká je rušivá, ale bez reklamy poskytuje hosting zdarma opravdu málokdo. Dalšími kritérii je místo, možnost za peníze rozšířit vaše možnosti a získat různé výhody… Jaký je rozdíl mei doménami? Neplacená doména vám získá třetí řád (rpg.hruska.cz), druhý řád si musíte zaplatit (rpg.cz) – dražší, ale luxusnější adresa. Mnoho stránek poskytne pro základní vzhled šablony, ale také se hodí vědět, zda zvládnete aplikovat design podle vlastní chuti.

Vůbec nejjednodušší je v tomto směru blog.cz. Na všech ostatních blozích budete potřebovat alespoň základní znalost CSS (kaskádové styly). U velké části blogů budete schopni zakomponovat knihy tipu blueboard nebo vsevjednom, ale pozor, žádná záruka není! Napsat vlastní knihu pro psaní je už obtížnější úroveň. Pro všechny případy vřele doporučujeme povinnou četbu jakpsatweb.

Tématika je to široká a zdaleka nemám sama tolik zkušeností, abych tu rozebrala úplně všechny možnosti. Proto otevírám DISKUSI. Pište do komentářů konkrétní dotazy k tématu, jak založit RPG hru, pokusím se na ně odpovědět, a když ne já, možná někdo jiný. Nejzajímavější a nejpalčivější otázky dám pak dohromady jako další článek.

2 komentáře

  1. Dobrý den, jelikož jsem na mateřské rozhodla jsem si založit rpg hru. Mám vlastni doménu celou zdarma .meetonline.cz a nevím jak na ni vložit web s rpg hrou textovou. Poradíte? Mockrát děkuji za odpověď předem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat