FAQ

Co je RPG?

RPG je zkratka z anglického “role-play game”; také se setkáte se zkráceným RP (“roleplay”). Obvykle se překládá jako “hry na hrdiny”, nebo také doslova jako “rolová hra”. Znamená to, že hrajete za svou fiktivní postavu ve světě s předem určenými pravidly. Existuje mnoho RPG her (počítačové, stolní zvané “dračí doupě”…) a mnoho jejich žánrů, ale tato stránka se zabývá především textovými online hrami.

Co je textová online hra?

Textová online hra je takový druh RPG, kterou hrajete na internetu, nejčastěji ve formě chatu nebo fóra (více viz play-by post). Použít bychom mohli výrazy jako “interaktivní fikce” nebo “kolaborativní psaní”.

Každá online textovka má svá vlastní specifika, každá se může řídit jinými pravidly, ovšem obecně platí, že píšete v první nebo třetí osobě za svou postavu, vyjadřujete, co si myslí, co říká, nebo co dělá. Společně s ostatními hráči tak vytváříte příběh v odpovídajícím herním světě.

Vaše hraní často koriguje Pán jeskyně (neboli PJ, Vypravěč). Textové online hry jsou tudíž jakýmsi křížencem stolních a počítačových her, kde ovšem hraje grafika minimální roli, zato se velice dbá na to, co a jak píšete a jakou máte fantazii.

K čemu slouží tato stránka?

Tuto stránku považujte za jakýsi rozcestník všech možných online textovek, které se přihlásí. Časem se tu objeví ke každé hře hodnocení. Lze si tu vyhledat hru podle žánru, úrovně, zkrátka vám “šitou na míru”. Autoři RPG i hráči se tu mohou domlouvat o změnách, žádaných rysech i výpomoci při správě her. V menu se dohledáte také dobrých tipů, jak hru založit, koncipovat, hrát.

Jak přihlásím svou RPG hru? Musím si ji nechat zhodnotit?

Hru přihlásíte formulářem, ovšem jen pokud jste jejím autorem! Řadoví hráči ji přihlašovat nesmějí. Časem se tu pak objeví ve výpisu nových článků jako vaše reklama, prezentace. Od podzimu 2013 se automaticky nepočítá s tím, že zároveň s přihláškou bude hra hodnocena. Pokud chcete vaši hru nechat zhodnotit, zkritizovat, je třeba zaslat na náš mail zvlášť zprávu s žádostí (jako předmět uvádějte “Hodnocení”).

Jak dlouho trvá, než mi přidáte RPG? A jak dlouho trvá hodnocení?

Nové přihlášky vystavuji, když se zajdu podívat na e-mail, může to trvat od dvou dní do dvou týdnů. Hodnocení trvá déle (opravdu déle v řádu až měsíců). Nezlobte se, ale jsem jenom člověk, mám svůj život a kdybych za vedení této stránky byla placená, možná by to šlo rychleji. To ale nejsem. Mrzí mě, že čekání na hodnocení se někdy vskutku nemile protáhne, ale mě mezitím odpadne třeba hned několik RPG, které nevydrží ani dva měsíce. Znamená to tedy, že jsem nemusela odvést “zbytečnou práci”. Jelikož nehodnotím všechno “hezké, moc se mi to líbí”, naopak provádím poměrně důkladnou prohlídku, všechno to zabere mnoho práce, mnoho cenného času a energie

1 Response

  1. ja mám sen vytvoriť si textovku kde bude zúriť vojna medzi anjelmi a démonmi…viac neprzradím, len problém je, že programovať neviem a neviem či by estranky by tomu vyhovovali

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat