Raegaia, poslední svobodné teritorium

0

RAEGAIA.svetu.cz | Sieraenna | fantasy | od března 2016

Raegaia byla vždy nádherným kouskem planety. V dávných dobách představovala domovinu hned čtyř národů lidem podobných bytostí, ale taktéž místo, kde žila velká spousta živočichů a rostlin, těch obvyklých i méně častých. Je tedy naprosto fascinující, jakým způsobem zde mohli všichni ti rozlišní tvorové žít v míru a harmonii. Z každého kousku bytí totiž dýchala Magie… fascinující entita, bytost či snad energie, jež byla přítomná ve všem živém.
Bohužel se však nedá říci, že by to všechno stále platilo. Je tomu už pěkných pár let, co se začala tato země rapidním tempem měnit k obrazu nových obyvatel. Ti připluli po moři, se svou technikou, vírou a zvyky. Nechápali zdejší řád, a snad ani netušili, jak kruté budou mít jejich činy následky… stavbou svých sídel narušili magické zákony a vysáli z Raegaii mnoho z jejího kouzla. Spatřujíce to, jak se země pod jejich rukama mění z krásné a vitální na polomrtvou skořápku, pobouřili se a začali se hněvat na samotnou Magii a všechny, kdož jí uctívali. Nechtěli vidět, jak s nimi země chřadne – nechtěli si připustit, že svou unáhleností se připravili o tu nádheru… a všechno to označili za klam, ďáblovo dílo a bezostyšné pokušení, které nikdy nebylo pravdou. Zakázali Magii, osočovali všechny, kdož nesouhlasili a byli jiní… ze strachu, obav z pohledu na sebe samé jako nedokonalé bytosti, které se mohou zmýlit.
Ptáš se teď, jak tohle všechno vím? Vždyť to já jsem Magie, byť již na pokraji zapomnění… a Ty samozřejmě mému příběhu nemusíš věřit. Nenutím Tě poslouchat. Ovšem vše, co jsem řekla, je pravdou… a já jsem ochotna Ti prozradit více. Tajemství z minulosti mé, mých národů a země, o kterou jsem pečovala…

Hodnocení hráčů
[Celkem: 2 Průměr: 5]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat