Hunger Games

2

[ON-HUNGERGAMES.blog.cz] | Michelle, Drake, Medisha, Maddie. | od 23. 9. 2012 | Návštěvní knihy

Souboj o přežití 26 zástupců ze 13 disktriktů.

První dojmy & přehlednost

Jednoduchý, ale působivý fialovo-zlatý design je příjemný na oči (ačkoliv někoho může animovaná hlavička rušit), veškeré texty se čtou zcela bez problémů. Menu není zbytečně přeplácané ani rozvětvené, orientuje se v něm velice jednoduše a veškeré informace ke hře jsou snadno dostupné. Někdy mě trochu zarazilo užití nespisovné češtiny v pravidlech a registraci, které mi trochu kazí celkový “profesionální” dojem (“Volný místa” atp.).

Téma & originalita

Tato hra se odehrává v dystopickém světě zvaném Panem, který v trilogii Hunger Games vytvořila spisovatelka Suzanne Collins. Tento svět se skládá z dvanácti distriktů, z nichž každý je úzce zaměřený na určitý typ výroby (rybolov, zemědělství,…), a bohatého Kapitolu. Každý rok se pořádají tzv. “Hladové hry”, reality show, ve které se dva zástupci – chlapec a dívka – ze všech krajů utkají na život a na smrt. Samotná hra je zasazena do budoucnosti, odehrává se tedy až po událostech knižní trilogie.

Aktivita & motivace

Aktivitu nelze jinak než pochválit – vedení se o svou hru opravdu pečlivě stará, vše je aktualizováno téměř okamžitě a hra probíhá velice hladce. Samotná hra v aréně probíhá samozřejmě velice svižně (po určité době neaktivity je vaše postava zabita), trochu horší je to s aktivitou ve volné hře v jednotlivých částech Panemu, ale to je vzhledem k počtu hráčů v jednotlivých krajích pochopitelné.

Bylo nebylo…

Hra nabízí dvě možnosti vytvoření postav – buď si tvoříte postavu splátce (účastníka Hladových her), nebo postavu obyvatele Kapitolu. Pro oba typy postav je k dispozici volná hra na různých místech v Panemu, která jsou vytvořena na blueboardových návštěvních knihách. Postavy splátců si poté prochází všemi událostmi spojenými s Hrami, které známe z knih – Sklizní, rozhovory, přehlídkou a tak dále. Za tyto události získávají postavy bonusové body, které posléze využijí v Aréně. Postavy obyvatel si mohou na jednotlivé splátce sázet nebo jim posílat různé předměty, které jim pomáhají při hře přežít. Pokud vaše postava zemře, hra pro vás končí. Pokud vyhraje, může se dále účastnit hry a trénovat nové splátce.

Ortel

Jedním z prvků hry, na který pravděpodobně nejsme úplně zvyklí, je určitá “netrvanlivost” postav. Můžete se samozřejmě zaregistrovat jako obyvatel Kapitolu (stylista, redaktor, mírotvorce – tyto “postavy” také přispívají k chodu hry, např. psaním článků či sledováním, zda-li někdo neporušuje pravidla, což je velice zajímavý nápad, jak si usnadnit vedení hry), ale většina hráčů se registruje jako “splátci”, tedy postavy, které se vydají do arény, kde vyhrát může jen jeden, tudíž pokud nejste zrovna vy šťastným vítězem, pravděpodobně budete potřebovat novou postavu na každé Hladové hry. To na jednu stranu může odradit (zejména hráče, kteří mají ve zvyku tvořit si ke svým postavám citový vztah), na stranu druhou přilákat (hra není časově náročná a hráč si tak může vybrat, jestli si chce tvořit postavu pro každé Hry, jestli si chce dát herní pauzu, nebo jestli si chce zahrát pouze jednou a poté třeba zkusit zase jiné RPG).

Vytkla bych možná až příliš velký počet herní míst, která z velké části zůstávají nevyužita (zejména specifická herní místa určená pouze obyvatelům určitého kraje) a nespisovnou češtinu, která se na webu často objevuje. Naopak musím vyzdvihnout originální nápad, kvalitní zpracování a především to, jak šikovně se s pojetím RPG na téma Hunger Games autoři poprali. Nevěřila jsem, že je možné vytvořit opravdu dobré RPG využívající koncept Hladových her, ale tato hra mě velmi příjemně překvapila o opaku.

-Agnes-

Hodnocení hráčů
[Celkem: 4 Průměr: 5]

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat